Úvod > O škole > Naše třídy > Motýlci

Třídní učitelka: Ilona Hrnčiříková
Učitelka: Anna Lysáková

Kontakt pro omlouvání a informace o dětech: 704 893 369

Říkáme si Motýlci a je u nás zapsáno 22 dětí ve věku 2,5 – 3 let, z toho je chlapců 12 a děvčat je 10.

Co u nás najdete:

• útulnou dětskou šatnu, kde si děti odkládají své věci. Celé tyto prostory esteticky zdobí výtvory vašich dětí.
  • třídu, která je vybavena nábytkem, hračkami a pomůckami, které jsou v otevřených policích a v plastových kontejnerech. Ve třídě se nachází několik koutků ke hrám, k pozorování a k výtvarným a pracovním činnostem.
  • herna, která je v dopoledních hodinách určena ke spontánním hrám, TV chvilkám, cvičení a v odpoledních hodinách slouží jako ložnice pro odpočinek dětí. I zde jsou hrací koutky – kuchyňka, knihovna, kostky, relaxační koutek.
  • součástí třídy je také kvalitní a estetická koupelna a hygienické zařízení (WC) pro děti

Děti i paní učitelky v naší třídě mají jednotné společné pravidla. Děti se s nimi seznamují postupně na začátku školního roku pomocí jednoduchých piktogramů, které máme umístěné v prostorách třídy. Dodržujeme pitní režim po celý den, každý má svůj hrníček uložený na určitém místě. K dispozici je čaj a pitná voda. U dětí v průběhu dne upevňujeme hygienické a stravovací návyky, sebeobslužné činnosti, ale také  chování a komunikaci.

Našim přáním je, aby se všechny děti cítily v prostředí třídy i celé MŠ dobře, spokojeně, jistě a bezpečně.